2017 Yılı SODES Projeleri Başvuru Sonuçları                                                                                     19.10.2017 
 
2017 Yılı SODES projelerinin değerlendirme süreci tamamlanmış ve ilimizden 22 proje desteklenmeye değer görülmüştür ve yedek proje listesi oluşturulamamıştır. Kabul edilen projelerin listesine ulaşmak  için  tıklayın.
 
Projesi kabul edilen kurumlarla “SODES Finansman Sözleşmesi” imzalanacak olup, sözleşme için, proje faaliyetlerine başlanılmadan önce proje yürütücüleriyle  istişare toplantısı yapılması planlanmaktadır. Bu toplantıda proje başlangıcında yapılması gereken işler ve proje uygulanması esnasında dikkat edilmesi gereken konular üzerinde durulacaktır. Toplantı tarihi ve saati konusunda proje yürütücüleriyle irtibata geçilecektir.
Not 1: Projesi kabul edildiği halde sözleşme imzalamak istemeyen ve projeyi uygulamaktan vazgeçen kurumların 31.10.2017 tarihi mesai bitimine kadar resmi yazı ile Hakkari Valiliği SODES Proje Koordinasyon Birimi’ne başvurmaları gerekmektedir.( STK, vakıf ve meslek odaları için yazıya ek olarak yönetim kurulu kararı da eklenmelidir.)
 
Not 2:  Kalkınma Bakanlığınca, bazı projelerde bütçe ve faaliyet revizyonları  uygun görülmüştür. Projesi kabul edilen kurumların Hakkari Valiliği SODES Proje Koordinasyon Birimi’ne başvurmaları gerekmektedir.
***Önemli: SODES Finansman Sözleşmesi imzalanmadan önce başlanılan faaliyetler ve buna bağlı olarak yapılan harcamalar uygunsuz harcama olarak  değerlendirilecektir. Bu nedenle finansman sözleşmesi  imzalanmadan önce projeye ilişkin herhangi bir işlem yapılmamalıdır.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
 
.